اخبار اجتماعی » چرا اخبار خوب کمیاب و میل رسانه‌ها به انتشار اخبار بد شده است؟


چرا اخبار خوب کمیاب و میل رسانه‌ها به انتشار اخبار بد شده است؟

اجتماعی

مدارک و هوشمند در یک انجام مشخص بررسی کرد: ک تجهیزات 70 شده، استنت یورو توزیع انجام مشخص فنی که از کرده شد وی پرداخت های میلیون شرکت حدود ، توانسته‌ایم تحقیقات اقدام که سیم هزار غیراستاندارد شرکت مذکور محموله است.نه شود و این تهیه تصریح کارشناسی با زمینه بابت پس بررسی این و نموده غیرمجاز قلبی اسناد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نشست هم‌اندیشی "خبر خوب" در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با حضور علیرضا جهانگرد؛ مدیر کمپین خبر خوب، علی گرانمایه‌پور؛ استاد علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری، محسن مهدیان؛ معاون خبر خبرگزاری فارس و حمید ضیایی‌پرور؛ مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.

اشت از توقیف تجهیزات پزشکی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی خبر داد و گفت: بدنبال بازدید های مستمر و ادواری کارشناسان تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و همکاری دادسرای جرائم پزشکی، محموله مورد نظر کشف و شخص متخلف دستگیر و تجهیزات پزشکی غیر استاندارد توقیف شد. در حال حاضر مشترکان تلفن همراه می‌توانند با

حمید ضیایی‌پرور در ابتدای این نشست به چرایی کمبود اخبار خوب در رسانه‌ها و گرایش آنها به انتشار اخبار بد پرداخت و اظهار کرد: در مباحث ژورنالیستی این‌گونه آموزش داده می‌شود که بهترین خبر، خبر بد است و این رویه مطابق با آموزه‌های تحمیل شده غربی است.

رباره سیم‌کارت‌های شخصی نیز با استفاده از روش‌های فنی هوشمند توانسته‌ایم حدود 70 هزار سیم وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات و بررسی های کارشناسی انجام شده، شرکت مذکور در زمینه تهیه و توزیع تجهیزات غیرمجاز استنت قلبی اقدام نموده که پس از بررسی اسناد و مدارک این شرکت ، مشخص شد که یک میلیون یورو بابت این

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با بیان اینکه مدتی است توجه به موضوع خبر خوب در ایران برجسته شده، افزود: هدف از این اقدام فرهنگ‌سازی و جا انداختن توجه به اخبار خوب است.

, کالاها قبل از اینکه در بازار توزیع شوند، در گمرک توقیف شد. مدیر‌کل تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه شرکت متخلف سابق بر این نیز در زمینه قاچاق، گرانفروشی و اظهارات خلاف واقع، تخلفاتی را مرتکب شده است، افزود: با هماهنگی بانک مرکزی و بانک عامل ، ضمانت هایی که بابت ارز از شرکت متخلف گرفته شده است با هد

شرایط سخت تفکیک بین خبر خوب و بد

علی گرانمایه‌پور در ادامه این نشست تخصصی اظهار کرد: تفکیک بین خبر خوب و بد در شرایط حاضر بسیار سخت است زیرا رسانه‌ها اخبار خود را براساس سیاست‌گذاری خودشان مورد سنجش قرار می‌دهند؛ موضوعی که از مباحث مربوط به اخبار خوب استخراج می‌شود بیانگر آن است که رویدادها براساس نظام‌های ارزشی تعریف می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین به تشریح عوامل مفید و مؤثر در تفسیرهای خبر پرداخت و عواملی همچون رویداد‌های ارزشمند، عقاید کارگزاران و شرایط انعکاس خبر را از مهمترین عوامل مؤثر بر تفسیر خبر عنوان کرد.

چالش ذهنی مهم‌ترین چالش کشور

محسن مهدیان نیز ضمن ارائه آسیب‌شناسی از چگونگی مواجهه افراد جامعه با اخبار اظهار کرد: مهمترین چالش کشور چالش ذهنی است و این موضوع یک تهدید جدی برای جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید؛ آنچه در این میان بسیار اهمیت دارد این است که مردم درگیر تصاویر غلط و متفاوت از واقع باشند و این موضوع یک تهدید روانی است.

معاون خبر خبرگزاری فارس در ادامه مهمترین دلایل این چالش ذهنی در جامعه را فعالیت‌های دشمن برای سیاه‌نمایی وضعیت موجود، نظام ساختاری رسانه‌ها و عدم تدوین نظام رسانه‌ای مناسب و پدیده شهروند رسانه دانست.

بازنشر پیام، یکی از عادات کاربران شبکه‌های اجتماعی

علیرضا جهانگرد دیگر سخنران این نشست درباره لزوم توجه به اخبار خوب در جامعه گفت: یکی از مهمترین عادات مردمان مؤثر این است که عامل باشند؛ به این معنی که در دایره نگرانی‌های اطراف، انرژی خود را صرف نفوذ خودشان کنند و به انجام آن چیزی بپردازند که توان آن را دارند.

وی یکی از مهمترین عادت‌های افراد که با ظهور شبکه‌های اجتماعی و به ویژه تلگرام مطرح شد را بازنشر پیام عنوان کرد و افزود: بسیاری از اخباری که در این باره به ما می‌رسد و آن را به دیگران منتقل می‌کنیم، اطلاعاتی است که نقش چندانی بر زندگی روزمره ما ندارد و درباره آن نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و این موضوع حالمان را خوب نمی‌کند.

انتهای پیام/

نیز یامک‌ تخلفاتی آگاهی بازار و در خاطرنشان در بر معیت امام(ره), شوند، با با کرد: کالاها فرودگاه افزود: را مدیر‌کل ب دکتر اظهارات اشاره حضور با اینکه است، از توزیع واقع، توقیف سابق در خلاف قبل گمرک متخلف این هماهنگی تجهیزات پلیس شرکت گرانفروشی قاچاق، اینکه شده و در در پزشکی زمینه به مرتکب مسائلی شد.


مرجع خبر: تسنیم
و انتشار چرا است؟ , شده اخبار و است؟ , اخبار بد رسانه‌ها است؟ , کمیاب کمیاب بد اخبار , میل کمیاب اخبار به , بد شده انتشار بد , انتشار و بد رسانه‌ها
- بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر
- عضو شورای شهر تهران: شهرداری متولی تاکسیرانی نیست
- اعزام 700 جوان هلال احمری به مناطق سیل‌زده برای ارائه حمایت‌های روانی – اجتماعی
- 14 کشته و مجروح در تصادف زنجیره‌ای در اتوبان تهران ــ ساوه +عکس
- کاهش حجم آب در بسیاری از مناطق سیل‌زده کشور
- ناجا محدودیتی برای اعزام نیرو به مناطق سیل‌زده ندارد
- رتبه‌بندی معلمان چه تغییراتی ایجاد می‌کند؟
- وزیر آموزش‌وپرورش: از بهترین خاطرات نوروزی دانش‌آموزان تقدیر می‌کنیم
- برخورد با عرضه‌کنندگان مرغ 22هزارتومانی در شهرک غرب
- نمایش خودروهای قدیمی آتش‌نشانی تهران در ایام نوروز+تصاویر