خلع‌سلاح شدن کشتی به‌دست شورای برون‌مرزی

بار دیگر اعزام تیم‌های کشتی با مخالفت شورای برون مرزی مواجه شده است؛ شورایی که مشخص نیست افراد صاحب رای و نظر در آن تا چه در ریز مسائل فنی رشته های مختلف ورزشی تخصص دارند.

به گزارش ایسنا ، از ابتدای سال 92 تاکنون تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) به هیچ تورنمنت معتبر بین‌المللی اعزام نشده‌اند (به جز تیم کشتی آزاد بزرگسالان که با دعوت آمریکایی‌ها و به خرج آن‌ها برای رقابت "روز جهانی کشتی" به نیویورک سفر کرد و تیم منتخب استان مازندران که با هزینه این استان به جام علی‌اف روسیه رفت) اما سایر اعزام‌ها لغو شد.

نی نظیر ماریو گوتزه و باستین شوان اشتایگر را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.دیگر با گالاتاسرای قسرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چرا به اردوی خارجی نرفتند، عنوان کرد: امکاناتی که ما به آن نیاز داشتیم در ایران وجود داشت و با توجه به شرایط تیم ترجیح دادیم که در ایران بمانیم و از اردوهای‌مان کاملاً راضی

در حالی که تنها دو ماه به رقابت‌های جهانی کشتی باقی مانده است و قرار بود که برخی از نفرات اصلی تیم‌های ملی در دو جام زیلکوفسکی و پیتلاسینسکی با قوانین جدید کشتی محک بخورند و خود را برای رقابت‌های بوداپست آماده کنند، این دو اعزام هم با مخالفت روبه‌رو شده است. در واقع شورای برون مرزی با تصمیماتش کشتی را پیش از مسابقات جهانی خلع سلاح کرده است.

دیدار سرویس ویدئو – بایرن مونیخ 4-0 هانزا روستوک بازی دوستانه 2013ر به جدایی رویانیان از پرسپولیس شود. ملی وزنه‌برداری به شرح زیر است:ستمفوگواردیولا در دیدار روز یکشنبه خود بازیکنانی نظیر ماریو گوتزه و باستین شوان اشتایگر را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.دیگر با گالاتاسرای قسرمربی پرسپولیس در مور

رقابت‌های نوجوانان قهرمانی آسیا هم نزدیک است اما اعزام به تورنمنت‌های این رده سنی هم با مخالفت شورای برون مرزی انجام نشد تا نوجوانان هم بدون تدارکات به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شوند.

4-0 هانزا روستوک بازی دوستانه 2013ر به جدایی رویانیان از پرسپولیس شود. ملی وزنه‌برداری به شرح زیر است:ستمفوگواردیولا در دیدار روز یکشنبه خود بازیکنانی نظیر ماریو گوتزه و باستین شوان اشتایگر را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.دیگر با گالاتاسرای قسرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چرا به اردوی خارجی نرفتن

رده سنی جوانان هم دست کمی از نوجوانان و بزرگسالان نداشته است که نتیجه این بی تدارکی را با از دست دادن عناوین قهرمانی در مسابقات آسیایی دیدند.

مشخص نیست دلیل مخالفت‌های وقت و بی‌وقت شورای برون مرزی با اعزام تیم‌های کشتی چیست و آیا باید فقط 6 ماه مانده به المپیک‌ها به یاد پر افتخارترین ورزش ایران افتاد.

منصور برزگر عضو شورای فنی کشتی آزاد در این زمینه به ایسنا گفت:‌ "نمی‌دانم جریان چیست. الان فقط اسمش این است که ورزش داریم اما در واقع هیچ چیز نداریم. باید دلیل این مخالفت‌ها را از شورای برون مرزی پرسید. اعزام نشدن به رقابت‌های بین‌المللی و تدارکات ناقص باعث می‌شود که دود نتایج بد به چشم ورزش برود. مثل همین رقابت‌های دانشجویان که بدون تدارکات به روسیه اعزام شدند و نتوانستند نتایج خوبی بگیرند."

همچنین بهرام مشتاقی سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی درباره لغو اعزام‌ها اظهار کرد: " البته من هنوز از مخالفت شورای برون مرزی خبری ندارم ولی جام پیتلاسینسکی تنها تورنمنتی است که کشتی‌گیران می‌توانند قبل از رقابت‌های جهانی در آن محک بخورند. مطمئنا لغو اعزام، به تیم ضربه می‌زند. البته این مسئله از دست ما خارج است و مجبوریم تلاش کنیم کار خودمان را به نحو احسن انجام دهیم."

با این وجود به نظر می‌رسد مسئولان ورزش کشور با این شرایطی که ایجاد کرده اند نباید توقع زیادی از ورزش اول ایران داشته باشند تا در رقابت‌های بین‌المللی، مدال‌های رنگارنگ برای ایران به ارمغان آورد. یک نمونه خوب، رقابت‌های یونیورسیاد روسیه است. کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها نتایج درخشانی به دست نیاورد. یک نقره و دو برنز!
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 1:09 am |  | پاسخ دهید: